Tarihçe | Servcorp

  • Hazır Ofis 0 212 371 8500
  • Sanal Ofis 0 212 371 8600
  • Toplantı Odası 0 212 371 8447
  • Türkiye Dışından +90 212 371 8500

HAKKIMIZDA

BİZE ULAŞIN

Şirketiniz için en iyi sanal ofis ve hazır ofis çözümünü bulmanıza yardımcı olmak isteriz.

BİZE ULAŞIN

Servcorp'un mütevazi başlangıcını, dünya çapında bir ağa dönüştüren başarı hikayesini okuyun.

・  Servcorp, Alf Moufarrige tarafından 1978 yılında kuruldu.

・  Servcorp 1980'de Sanal Ofis kavramının öncülüğünü yaptı.

・  Servcorp önce Singapur, daha sonra Güney Doğu Asya, Fransa ve Japonya'ya doğru genişledi.

・  Servcorp, 1999 yılında Avustralya Borsasında (SRV) halka arz edildi.

・  Servcorp Online hizmete girdi

・  Küresel genişleme devam etti

Alf Moufarrige, mükemmel bir girişimci olarak 1976'da yeni bir maceraya atılmak üzereydi. Her yeni işletme gibi o da ilk önce bir ofis alanına, resepsiyoniste ve sekreter desteğine ihtaç duydu. Kısa süre sonra bu genel giderlerin, karını erittiğini ve ekibini, çalışma sürelerinin %100'u boyunca meşgul edemediğini gördü. Ofis alanını, resepsiyonisti, sekreteri, maliyetleri paylaşmayı ve genel giderleri azaltmayı düşündü.

İşte Servcorp fikri bu şekilde ortaya çıktı!

1978'de MLC Center, Sidney'deki bir köşe konumda yer alan ofisinde, mobilyaları işaretlemek için bir parça tebeşirle işe başladı. Fikir burada tutundu ve doğal olarak büyümeye başladı. Bir ofisi sattıktan sonra, yenisini aldı. Alan hızlıca büyüyerek 16 ofisle bir katın dörtte birini kaplayacak hale geldi.

Heyecan, tutku ve "çok kiracılı ofis lokasyonu" olan Hazır Ofis formülünün neden işe yarayacağına dair net vizyonu ile Servcorp'u oluşturmaya başladı. Alf'in formülü basitti ve onu kısaca anlatabilirdi.

Servcorp 12 ay içinde MLC Centre Sidney'de iki katta ve Melbourne CBD'de bir mekanda faaliyet göstermeye başladı. Günümüze kadar "Servcorp neden işe yarar" sorusunun arkasındaki formül değişmedi; şehirdeki en iyi konumu sağla, en iyi ve en yeni teknolojik çözümler ve takım çalışmasıyla profesyonel bir ortam oluştur. Bir Servcorp Hazır Ofisi, normalde gerekli olan sermaye yatırımını ve taahhütleri vermek istemeyen ancak uluslararası bir kurumsal varlık, altyapı ve destek isteyen şirketler için en iyi tercihtir. Alf, müşterilerinin işlerine yoğunlaşıp, ofisi idare etmekle uğraşmak zorunda kalmadıkları en uygun maliyetli ofis çözümünü sunmayı amaç edindi.

Alf, şehirde uygun bir maliyetle varlık göstermek isteyen ve sayıları gittikçe artan ev işletmelerini ve Servcorp formülünün uluslararası bir başarıya dönüştüğünü fark etti. Alf 1980 yılında ilk "Sanal Ofisi" yarattı. Servcorp Virtual Office® işletmelerin tam zamanlı bir ofis alanının maliyeti olmaksızın hazır bir ofisin desteği ve imkanlarına sahip olmalarını sağlayan bir sanal ofis hizmeti olarak ortaya çıktı.

İlerleyen yıllarda Servcorp Singapur, Fransa ve Japonya'ya ve Güney Doğu Asya'ya yayıldı, hemen sonrasında ise Belçika, Orta Doğu, Çin, Hindistan ve Yeni Zelanda'da faaliyete geçti.

Servcorp, 1999 yılında Avustralya Borsasında (SRV) halka arz edildi.

Formül 31 yıldır değişmedi: müşterilerimizin zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacak iş çözümleri sağlamaya odaklanmak. Servcorp büyümeyi sürdüren küresel bir ağa dönüştü. Servcorp'un sunduğu olanaklar ve hizmetler, müşterilerin istedikleri saatte dünyanın herhangi bir yerinde iş yapmaları için en iyi mobiliteyi ve esnekliği elde etmelerini sağlayan bütüncül bir ağ temelinde yapılanmıştır.