Türkiye’ye ‘hazır ofis’le geldi!

  • Hazır Ofis 0 212 371 8500
  • Sanal Ofis 0 212 371 8600
  • Toplantı Odası 0 212 371 8447
  • Türkiye Dışından +90 212 371 8500

HABERLER

Servcorp hakkında en son haberleri ve basın bildirimlerini okuyun.

Türkiye'ye ‘hazır ofis'le geldi ‘küresel köprü'yle yola koyuldu

2011 | Servcorp

2010 yılında giren, hazır ve sanal ofis çözümleri sunan Servcorp'un Orta Doğu Genel Müdürü Laudy Lahdo, Türkiye'de konut ve ofisten oluşan karma kullanımlı projelerle sektörün hızla geliştiğini ancak rekabete hazır olduklarını belirterek, “Ortadoğu ile Avrupa'nın köprüsü olan İstanbul'da biz de küresel köprü kuruyoruz” dedi.

TÜRKİYE'ye pazarına 2010 yılında Nişantaşı'ndaki Louis Vuitton Orjin Binası'ndan giren, kısa bir süre önce de ikinci ofis merkezini Levent'deki Tekfen Tower'da açan hazır ve sanal ofis çözümleri sunan Servcorp, şu anda dünya çapında 22 ülkede, 120 lokasyonda faaliyet gösteriyor. Servcorp Orta Doğu Genel Müdürü Laudy Lahdo, Türkiye'de konut ve ofisten oluşan karma kullanımlı projelerle sektörün hızla geliştiğini ancak rekabete hazır olduklarını söyledi. Lahdo, “Bizim sistemimizde İstanbul'daki ofis sayesinde, dünyadaki tüm lokasyonumuzdan yararlanmak mümkün. Ortadoğu ile Avrupa'nın köprüsü olan İstanbul'da biz de küresel köprü kuruyoruz” dedi.
Laudy Lahdo, Avustralyalı gayrimenkul uzmanı ve şu anda şirketin CEO'su olan Alfred Moufarrige tarafından kurulan Servcorp'un, ilk hazır ofisini 1978'de Sidney'de açtığını belirterek, sistemin çıkış noktasını şöyle anlattı: “CEO'muz kendisine ait bir ofis ararken, görüştüğü yerlerde küçük metrekareli kiralamalar yapılmıyor ve kendisi tam kat bir ofisi kiralamak zorunda kalıyor. İhtiyacından fazla kalan bölümleri ise paylaşmaya karar veriyor. İlk komşusu bir avukat oluyor. Bu bir katı tamamen doldurduktan sonra büyüme planları yapmaya başlıyor. Bunun ardından Servcorp, şu anda dünyada yaklaşık 30 bin müşterisi olan, IT ve iletişim altyapılarına yaptığı yatırımlarla müşterilerine efektif ve verimli şekilde çalışmaları için destek veren bir kuruluş haline geldi.”


Ankara'yı da araştırıyor


Servcorp, bulunduğu her ülkede şehrin ofis merkezlerinde geçici toplantı odaları, günlük suitler ve özel kurul odaları ile şirketlere son teknoloji ve iletişim olanakları sunuyor. IT ve iletişim alt yapılarına yaptığı yatırımlarla müşterilerine verimli çalışma ortamı kurmayı hedeflediklerini kaydeden Laudy Lahdo, şunları söyledi: “İstanbul, dünya ticaret rotalarının birleştiği önemli bir nokta. Burada küresel bir iş ağı sunmayı hedefliyoruz. Hazır ve sanal ofis sistemleriyle özellikle İstanbul'da ofis açmak isteyen küçük, orta ya da büyük ölçekli kuruluşları hedefliyoruz. Türkiye'nin güçlü ekonomisi ve köprü niteliği burada olmamızı gerektiriyordu. Aldığımız talepden de memnun kaldık. Şu anda iki ofisimizde de yüzde 60 doluluğa ulaştık. Ankara'da da yer bakmaya başladık.”


Dünyada ofis sahibi


Türkiye'de gelişen ofis piyasası ve her geçen gün karma kullanımlı projelerde yeni ofis arzının gündeme geldiğini hatırlattığımız Lahdo, “Türkiye'de ofis piyasası doygunluğa ulaşmış, rekabetin olması çok normal. Biz de bu rekabet içinde olacağız. Her zaman girdiğimiz ülkelerde en iyi lokasyonu tercih ediyoruz. Ayrıca global bir ağ sunuyoruz. İstanbul'da ofis kiralayan, tüm dünyadaki Servcorp ofislerinden yararlanabiliyor. Örneğin, Ortadoğu'da kriz çıktığında, Bahreyn'deki müşterilerimizi Dubai'ye yönlendirdik ve hiç sorun yaşamadık” diye konuştu.

Geleneksel ofis terk ediliyor

LAUDY Lahdo, tüm dünyada insanların iş yapma anlayışının değiştiğini, artık geleneksel ofis masası kavramının terk edildiğini belirterek, mobil ağırlıklı çalışmanın tercih edildiğini ifade etti. Kuruluşların ofis tercihlerini hazır ve sanal ofislerden yana kullandığını kaydeden Lahdo, “Küçük büyük, yerli yada yabancı tüm firmalara uygun, özel ve lokal resepsiyonisti, her ülkede yaygın toplantı odası ağlarına girişi, hazır sekreterya desteği, iş servisleri ve araçlarının online portfolyosuna ayrıcalıklı erişim önem kazanıyor” diye konuştu.

İstanbul en pahalılardan

LAUDY Lahdo, sorumlu olduğu Dubai, Abu dabi, Katar, İstanbul ve Bahreyn içinde, İstanbul'un Abu Dabi ile birlikte en pahalı lokasyon olduğunu söyledi. Lahdo, Katar'da da fiyatların yükselişe geçtiğini kaydetti.